Якщо закон вступить у дію, то частково змінить механізм врегулювання трудових відносин між роботодавцями і позаштатними працівниками. Що саме зміниться для фрилансерів – далі у матеріалі.

Зверніть увагу Персоналізований маркетинг: Київстар запрошує на безкоштовний вебінар

Що пропонує проєкт закону

Законопроєкт вносить зміни у законодавство, направлені на врегулювання праці фрилансерів. З'явиться можливість укладати трудові договори з нефіксованим робочим часом – працівник зобов'язується виконати роботу при умові її надання роботодавцем, однак без гарантій, що ці послуги будуть надаватись на постійній основі.

Нова форма трудового договору адаптовує трудові відносини, які сьогодні є дуже поширеними на ринку праці, особливо у галузі IT.

Що зміниться для роботодавців

Проєкт закону передбачає певні обмеження для роботодавців, які зловживають такими трудовими відносинами зі співробітниками. Так, працедавці не зможуть укладати більше ніж 10% трудових договорів з нефіксованим робочим часом від загальної кількості укладених договорів на підприємстві.

До теми В Україні мільйон фрилансерів: за що та скільки вони отримують

Чому це важливо

Наразі замість трудових договорів з нефіксованим робочим часом роботодавці та працівники укладають цивільно-правові, а самі фрилансери відкривають ФОПи. У такому механізмі фрилансери позбавлені базових прав та гарантій, які передбачені трудовим кодексом для найманих працівників.