Не існує чудодійного рецепта, який в одну мить зробить вас успішним та дозволить заробляти у рази більше. Проте існують дієві рекомендації, що дозволять вам крок за кроком наближатись до вершин фінансового добробуту.

Зверніть увагу Понад мільярд доларів: український IT-стартап People.ai став єдинорогом

Наступні декілька, видавалось би, доволі простих рекомендацій допоможуть зрозуміти, що слід зробити для того аби у вашому гаманці опинялось дедалі більше грошей.

1. Змініть сферу діяльності чи навіть місто

Безумовно це крок попри очевидність є доволі непростим для практичної реалізації. Проте іноді без таких кардинальних змін не обійтись у випадку, коли ви справді хочете заробляти більше.

Йдеться про те, що кожній професія має певним верхній рубіж — максимальну зарплату, яку роботодавець вам може запропонувати на тій чи іншій посаді. І якщо ви його досягли, то попри всі зусилля, "стрибнути вище голови" вам ніяк не вдасться. Адже не може, для прикладу, працівник колл-центру отримувати 100 тисяч гривень, в силу об'єктивних обставин.

Якщо прагнете заробляти більше, то спробуйте:

  • докласти зусиль задля опанування нової професії;
  • змінити місце праці — доволі часто різні компанії на аналогічних посадах можуть запропонувати різну фінансову винагороду;
  • змінити територіальну релокацію місця праці — зазвичай зарплатня у великих містах вища.

2. Геть інертність: ставте амбітні цілі та реально оцінюйте результати

Не варто інертно очікувати надбавку до зарплати або підвищення у посаді, працюючи без мети й плану. Навряд чи начальник помітить вашу працю, якщо ви будете лише перекладати папірці в офісі, навіть працюючи повний робочий день. Не завжди й великий досвід за спеціальністю може у цьому допомогти.

Завжди зароблятиме більше той, хто не лише працює швидше і й має більшу ефективність.

Погодьтесь, логічно, коли роботодавець вирішуючи питання підвищення зарплатні для працівників, буде насамперед розглядати аргументовані запити персоналу. Банальне прохання підвищити зарплатню, не дасть потрібного ефекту, якщо воно не буде вдало аргументовано цифрами та результатами вашої діяльності.

Просити надбавку до зарплати слід аргументовано / Фото Unsplash

Визначте для себе ті завдання, які попри те, що вам до вподоби, ще й приносять максимальну користь клієнту або роботодавцю. Після чого максимально зосередьтесь на їх реалізації. Не соромтесь ставити собі амбітні цілі, які повинні бути елементом глобальної місії компанії. Сформуйте для себе особистий та чіткий план їх реалізації та суворо дотримуйтеся його.

Зауважимо, що така схема насправді ефективна і для фрилансерів. Зрозуміло, що робота у такому форматі не передбачає офіційного "начальства". Але кінцевий результат та якість виконання завжди буде основною оціночною цінністю для замовника та клієнта. Саме тому, вам слід докласти максимум зусиль для того, що показати їм власну унікальну цінність у цьому. А це може значно підвищення рівень оплати вашої праці та послуг.

3. Не зупиняйтесь у розвитку

Досягати вершин майстерності у власній справі це вірна стратегія. Проте не слід зосереджуватись на вдосконаленні лише у своїй сфері. Постійне розширення світогляду та особистих навичок стане запорукою потенційного зростання доходів.

Абсолютну вірність напрямку самовдосконалення, підтвердила ситуація, що склалася на ринку праці навесні 2020 року. Коли по світу котилась перша хвиля пандемії COVID-19 всі звикали працювати в новому форматі, адже компанії масово переводили співробітників на віддалений формат роботи. Водночас на перший план в організації роботи вийшла самодисципліна та самоорганізованість. А вміння планувати власну діяльність та якісно вести ділове листування допомагало бізнесу залишатись на плаву.

У сучасному світі бізнесу, де зміни відбувають стрімкими темпами, життєво необхідно залишатись гнучким, і набувати та розвивати навички, які будуть затребувані у технологічному майбутньому. Але й не слід забувати про завжди актуальні особистісні навички успішної особи: лідерство, вміння вибудовувати комунікацію, проактивність.

До теми Як заробити на будівельному ринку: 3 актуальні бізнес-ідеї

Важливо — не зациклюйтесь виключно на ваших обовязках у компанії, цікавтеся глобальними бізнес-процесами, вчіться розуміти як у цілому працює той чи інший бізнес.

4. Зарплатна "вилка": чому її завжди слід знати

Нерідко у фірмах працівники стикаються із тим, що два співробітники фактично на однакових посадах отримують різні зарплати. При цьому їх досвід та кваліфікація майже не відрізняються. У чому ж причина? Все просто: один з них погодився на меншу зарплату, а інший був впевнений, що може попросити більше й отримав вище фінансове забезпечення.

Саме для цього вам потрібно постійно проводити моніторинг та аналіз статистики зарплати на тій чи іншій посаді. Ця порада актуальна як при пошуку роботи, так і у випадку, коли ви прийняли рішення звернутись до керівництва із прохання про підвищення зарплати.

Для розумного та адекватного роботодавця не мало б стати несподіванкою, коли ви прямо скажете власну думку стосовно того, що ваш оклад нижче середнього по ринку. Для багатьох роботодавців та клієнтів ваша обізнаність із тенденціями ринку праці доволі вагомий аргумент щодо підвищення оплати вашої праці або наданих вами послуг. Проте такі заяви насправді мають бути обґрунтовані фактичними даними, а не вашими припущеннями.

5. Вмійте себе презентувати: позбавтесь зайвої скромності

У світі бізнесу та на ринку ідентичні товари або послуги можуть значно різнитись у вартості. Наприклад, ціна стрижки у модному барбершопі зазвичай у декілька разів вища, ніж у звичайній перукарні. Але не завжди кінцевий результат для клієнта матиме кардинальні відмінності.

Саме тому уміння продавати, стосується і вашої власної особи, адже воно дає можливість заробляти більше. При влаштуванні на роботу, під час співбесіди, чи під час перемовин із керівництвом про підвищення вашої зарплати, або при зустрічі з клієнтами намагайтесь максимально якісно показати власні переваги та цінність майбутнього результату. І це змусить іншу сторону переговорів замислитись над тим, щоб в кінцевому результаті ви отримали більшу оплату.

Слід навчитись продавати власні навички / Фото Unsplash

Попри складність в опануванні цього вміння результат завжди виправдовує докладені зусилля. Для початку хоча б уникайте наступних помилок при переговорах про зарплату чи оплату ваших послуг:

  • Віддавайте перевагу особистому спілкуванню, телефонному чи за допомогою по відеозвязку. При текстовому форматі листування завжди залишатиметься певна доля ймовірності того, що ваші інтонації та наміри можуть неправильно інтерпретувати.
  • Не говоріть виключно про гроші. Окрім зарплати завжди пояснюйте, що саме зацікавило вас в цій роботі — гарна посада чи можливість здобути нові навички.
  • Вмійте сформулювати власні побажання, адже вам тоді простіше задати тон спілкуванню. При цьому слід заздалегідь зрозуміти, яка сума буде реалістичною для роботодавця чи клієнта. Але головне — не бійтеся озвучувати ваші пропозиції.
  • Нервовість при спілкуванні завжди зайва. Зазвичай особа, з якою ви спілкуєтеся щодо зарплати чи оплати праці, готувалась до такої розмови. У спілкуванні не робіть поспішних висновків, не погоджуйтесь на першу запропоновану суму, водночас не вітається й ухиляння від розмови про вашу мотивацію і плани на фінансову винагороду.

Не шукайте винних, а дійте

Для того аби почати заробляти більше намагайтесь позбутись ментальних стереотипів та блоків, які стоять на перешкоді вашим намірам. Не слід шукати винних серед сторонніх осіб у тому, що ваш сьогоднішній дохід вас не влаштовує. Саме ви, а не ваше керівництво чи клієнти, є тією особою, що може змінити існуючий хід речей. Для цього лише потрібно зважитись на правильні кроки.