Стрибок вартості акцій Facebook, був зумовлений не лише фінансовими успіхами компанії, а насамперед тим, що американський суд відхилив 2 антимонопольних позови, які були подані проти компанії.

Цікаво Нові ринки та бізнес без меж: успішний досвід Amazon, Virgin Group і Київстар

Що відомо про антимонопольні позови проти Facebook

Федеральна торгова комісія США у грудні минулого року за підтримки 48 із 50 американських штатів подала антимонопольний позов проти Facebook. На думку американських регуляторів бізнесу, Facebook впродовж багатьох років займалась систематичним придушенням конкурентів у сфері соціальних мереж. На думку позивачів, Facebook задля усунення перешкод у бізнесі придбала значно слабших Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014-му, чим порушила антимонопольне законодавство та принципи конкуренції у бізнесі.

Facebook наймолодша у списку "трильйонників"

Facebook, яку було засновано Марком Цукербергом у 2004 році стала наймолодшою з поміж п'яти американських компаній, які перетнули межу капіталізації у 1 трильйон доларів США. Для цього Facebook знадобилось лише 17 років.

Марку Цукербергу вдалось відбитись від антимонопольних звинувачень / Фото Getty Images

Пандемія COVID-19 сприяла зросту капіталу Facebook більш ніж удвічі

Вартість акцій Facebook зросла більш ніж на 592 мільярдів доларів з того часу, як в березні 2020 року акції компанії досягли мінімуму ринкової вартості – близько 416 мільярдів доларів. Зростанню вартості акцій сприяло те, що люди все більше покладаються на цю платформу для підтримки зв'язку з друзями, родиною та підприємствами під час пандемії COVID-19.

Клуб компаній із капіталізацією понад 1 трильйон

Станом на кінець червня 2021 року список гігантів світового бізнесу, що перетнули позначку в 1 трильйон доларів вартості виглядає наступним чином:

  1. Apple – зберегла позицію найбільшої у світі за вартістю компанії – 2,249 трильйона доларів
  2. Microsoft – нещодавно перетнула позначку 2 трильйони – 2,021 трильйона доларів
  3. Amazon – лідер онлайн-торгівлі – 1,74 трильйона доларів
  4. Alphabet – материнська компанія Google 1,67 трильйона доларів
  5. Facebook – наймолодший новачок у списку – 1,008 трильйона доларів