За словами нардепа, у 2021 році в Україні видавалось близько 900 тисяч фіскальних чеків щодня. Нині бізнес видає їх близько 6 мільйонів, і ця кількість лише зростає.

Читайте також Посімейне декларування і відмова від схем: Гетманцев розкрив деталі податкової реформи

Успіх податкової реформи

Данило Гетманцев переконаний, що податкова реформа успішно відбулась. Зокрема, впровадження РРО значно вплинуло на показники тіньової економіки – у січні 2022 року додалось 6,3 мільярда гривень сальдо ПДВ. У відсотковому співставленні, це 39% рік до року.

Посадовець додав, що скасовувати обов'язкові касові апарати у жодному випадку не будуть. Крім того, надалі діятимуть штрафи за невидачу чеків – фінансові санкції за операції, що провели без застосування РРО.

На думку Гетманцева, проти фіскалізації фінансових операцій у торгівлі досі виступають переважно контрабандисти і конвертатори. Адже без продажу за готівку неможливе існування так званих "скруток" – нелегальної фінансової діяльності бізнесу, що дозволяє ухилятись від сплати податків.

Цим рішенням ми прикриваємо величезну кількість дірок – системне ухилення від ПДВ, зменшення контрабанди, лагалізуємо торгівлю. Це велика хороша реформа, яка давним давно мала відбутися, якби не злочинці у політиці і популісти, які заробляють на цьому гроші.

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики

Додамо, що станом на початок лютого ФОПи встановили близько 330 тисяч РРО. З тих фізичних осіб-підприємців, які змушені використовувати касові апарати з 1 січня 2022 року, станом на 3 лютого їх не встановили близько 10 – 15% від загальної кількості.

Вас може зацікавити – Скільки грошей українці вивели з тіні: дивіться відео