Тоді спортсмен не отримав серйозних травм, однак був змушений відмовитись від участі у змаганнях через синці та садна. Тепер транспортні засоби матимуть посилений контроль з боку операторів та більше персоналу, щоб уникнути подібних інцидентів.

Читайте також Продажі електромобілів зросли на 160%: Tesla все важче утримувати лідерство

Аварія за участю безпілотного автобуса та паралімпійця: коротко

Член паралімпійської збірної Японії з дзюдо Араміцу Кітазоно зазнав удару автобуса під час перетину дороги на пішохідному переході у паралімпійському містечку у Токіо. Через інцидент спортсмен не зміг взяти участь у своїй категорії до 81 кілограма.

Датчик транспортного засобу виявив пішохідний перехід і активував автоматичне гальмування. Оператор також застосував аварійне гальмо. Однак автобус та пішохід вступили у контакт, перш ніж вдалось повністю зупинити транспортний засіб,
– прокоментували аварію у Toyota.

Паралімпійця збив безпілотник виробництва Toyota | Фото Toyota

Відновлення руху автономних автобусів

Компанія заявила про відновлення руху транспортних засобів попри аварійний випадок. Totyota наголосила, що тепер операторам буде надано можливість контролювати швидкість руху автобусів разом з двома працівниками безпеки на борту замість одного, щоб допомогти краще піклуватись про пішоходів.

Що відомо про автобуси e-Palette

Повністю автономні електроавтобуси e-Palette були адаптовані спеціально до Олімпійських та Паралімпійських ігор у Токіо компанією Toyota. Транспортні засоби мають великі двері та пандуси, що дозволяє групам спортсменів швидко сідати на борт. Автобуси курсують без водія, тобто є безпілотними.

Нові функції безпеки також включатимуть гучніші попереджувальні звуки, тоді як кількість пішоходів на завантажених переходах у паралімпійському містечку зросте з 6 до 20.

Toyota заявила, що продовжуватиме покращувати заходи безпеки щодня, поки спортивне містечко не зачиниться. Компанія співпрацює з поліцейським розслідуванням, яке намагається встановити причину аварії.

Вибачення виконавчого директора Toyota

Виконавчий директор Toyota Акіо Тойода публічно вибачився за інцидент з паралімпійцем.

Ця аварія ілюструє, наскільки складним є питання безпілотників, коли учасники руху – люди з інвалідністю, зокрема з вадами зору чи слуху,
– заявив Тойода.

На думку представника компанії, інцидент також вказує на нереалістичність застосування автономних транспортних засобів на звичайних дорогах.