Галузі в усьому світі намагаються задовольнити сплеск попиту на такі продукти, як автомобілі, високотехнологічні пристрої та смартфони. Коли проблему усунуть – невідомо.

До теми Вже не Apple: яка компанія продає найбільше смартфонів

Дефіцит торкнувся і Apple

Керівник Apple Тім Кук запевнив, що проблеми з поставками можуть вплинути на продукти, що мають власний чип M1. Це стосується, зокрема, нових iPad Pro та iMac 2021 року.

Дефіцит може загрожувати прибутку Apple, який виріс на 54% у порівнянні з попереднім роком.

Дефіцит насамперед стосується ‌iPad‌ та Mac. Ми добре справляємося з нашим попитом, але що всі інші роблять – я не знаю. Ми зробимо все можливе, ось що я можу вам сказати,
– запевнив Кук.

За його словами, дуже важко передбачити, коли закінчиться дефіцит.

Проблема з чипами була ще до пандемії

Аналітик з акціонерного капіталу Quilter Cheviot Бен Баррінгер запевнив, що таку проблему можна було побачити ще до 2018 року та початку американсько-китайської торгової війни.

Це просто посилилося кризою COVID-19, оскільки компанії прагнуть задовольнити сплеск попиту, який вони відчувають або збираються пережити через відкриття економіки,
– сказав він.

Apple спостерігала зростання продажів своїх телефонів, програм та інших пристроїв протягом усієї пандемії, оскільки споживачі витрачали більше часу на роботу, покупки та пошук розваг в інтернеті.

Дефіцит чипів: ситуація в інших компаніях

  • Нещодавно Ілон Маск сказав інвесторам, що у Tesla з'явились шалені труднощі через численні проблеми ланцюга поставок у 2021 році.
  • Через цю ж проблему Samsung пропустить випуск смартфонів лінійки Galaxy Note у 2021 році.
  • Також у квітні стало відомо про аварію на заводі TSMC. Там відбулось відключення електрики, через що компанія понесе значні збитки. Ймовірно, це посилить дефіцит чипів.