Значення сучасних технологій, зокрема – Big Data-аналітики, для сучасного бізнесу важко переоцінити. Так, від коректності аналізу величезних масивів даних залежить, як швидко ви приймаєте рішення, наскільки вони правильні, а, отже, які переваги ви отримуєте над конкурентами. Технології допомагають діяти, спираючись на точні аналітичні дані, а не припущення.

До теми Пляжні парасольки, мовні курси та зимова гума: як продавати більше в будь-який сезон

Перспективи Big Data на кілька десятиліть

Сучасним компаніям життєво необхідні якісний збір, оперативна обробка й надійне зберігання даних, що генеруються як ними самими, так і їхніми клієнтами. Тож найближчі 10 років роль науки про дані (Data Science) лише зростатиме.

Приголомшливий факт: понад 90% даних у всьому світі було створено всього за 2 роки (інформація станом на липень 2020 року)! Годі навіть уявити, який обсяг даних буде згенеровано за кілька наступних років.

Компанії по всьому світу дедалі чіткіше усвідомлюють, що сидять на інформаційних скарбах, які треба вивчати, а отримані знання вкладати в бізнес. Так, правильно оброблені й узагальнені дані є цінним капіталовкладенням.

Інформація – скарб для бізнесу / Фото Unsplash

Отже, "апетит" бізнесу до Big Data стрімко зростає, а з ним – і попит на фахівців, здатних їх обробляти. До речі, авторитетне видання Harvard Business Review назвало спеціаліста з обробки великих даних (data scientist) "найсексуальнішою посадою XXI століття".

ТОП-5 професій в IT-сфері за зростанням зарплати

Один зі світових лідерів HR-напряму – компанія LHH – проаналізувала динаміку заробітних плат у сфері IT протягом 2019 – 2020 років і склала рейтинг спеціалістів, оплата праці яких росте найвищими темпами. До п'ятірки найоплачуваніших фахівців увійшли:

 • аналітик із кібербезпеки – зростання на 16,3%;
 • data scientist – зростання на 12,8%;
 • інженер DevOps – зростання на 12,2%;
 • інженер технічної підтримки – зростання на 8,2%;
 • хмарний архітектор / інженер – зростання на 6,3%.

2021 року гонорари цієї п'ятірки, гадаємо, також зростуть.

10 найпопулярніших IT-професій 2021 року

Попри підвищення зарплатних сподівань, IT-спеціалісти мають високий попит. Ось 10 найбільш затребуваних спеціалістів у цій сфері:

 • security professional (information, systems, network, data, cloud);
 • cloud architect;
 • database administrator;
 • programmer analyst;
 • systems analyst;
 • mobile applications developer;
 • network administrator;
 • software developer;
 • DevOps engineer;
 • help desk and desktop support professionals.

Рейтинг складено рекрутинговою компанією Robert Half International.


Попит на IT спеціальності стабільно високий / Фото Unsplash

7 "гарячих" вакансій від лідера українського ринку

Щоб завжди відповідати вимогам своїх клієнтів і навіть випереджати їхні сподівання, Київстар сьогодні пропонує велику екосистему послуг з оптимізації бізнес-процесів та каналів комунікації як окремим компаніям, так і цілим містам: Big Data для маркетингу, боротьби із шахрайством та розвитку бізнесу, аналітика даних, електронний документообіг Star.Docs, власний дата-центр, хмарні сервіси для ефективної та гнучкої роботи, можливості хмарної платформи Azure, Віртуальна мобільна АТС, IoT та багато іншого.

У Київстар є потужна команда фахівців, яка працює над удосконаленням власних бізнес-процесів компанії, а також створює та розвиває диджитал-послуги для клієнтів. Зараз колектив розширює свої компетенції та оголосив про пошук нових спеціалістів для роботи з продуктами на основі хмарних технологій, Big Data та аналітики даних. Кого шукають?

7 цікавих вакансій, які варті вашої уваги:

 1. DevOps engineer (Big Data)

Якщо у вас понад 2 роки досвіду роботи інженером DevOps, солідний практичний досвід роботи зі сценаріями (Bash та/або Python, Groovy), а слова "Mesos & Docker", "Kubernetes", "Jenkins" та "Bamboo" – зрозумілі, то посада DevOps engineer (Big Data) – фахівця з автоматизації життєвого циклу додатків – саме для вас. Детальніше про вакансію – за посиланням.

 1. Big Data engineer

Працюєте понад рік у розробці програмного забезпечення з Python або Scala для Apache Spark? Знаєтесь на системному адмініструванні Linux (Bash Scripting, Cron Jobs) та стеку Hadoop? Тоді ви зможете гідно реалізувати всі свої знання та вміння на посаді Big Data engineer – спеціаліста з обробки даних за допомогою інструментів Open Source. Детальніше про вакансію – за посиланням.

 1. Front-End developer (Cloud Big Data)

Якщо ви маєте понад 3 роки досвіду у сфері веброзробки, упевнено вправляєтеся з HTML, CSS та JavaScript, достатньо працювали з фреймворками Javascript, зокрема з React та JQuer, а також з інструментами бізнес-аналітики Power BI, Tableau – вам гарантована гідна фінансова винагорода на посаді front-end developer. Детальніше про вакансію – за посиланням.


Київстар пропонує привабливі умови для фахівців / Фото Unsplash

 1. Senior Data scientist

Ця вакансія – для бізнес-аналітиків з не менш як 3-річним досвідом роботи. Будьте готові підтвердити навички роботи з Python, високе володіння SQL та продемонструвати розуміння того, як data science можна використовувати у комерційних проєктах. Детальніше про вакансію – за посиланням.

 1. Azure Data analyst (Cloud Big Data)

Умієте й любите аналізувати складні дані з багатьох джерел у великих обсягах та у високій розмірності? Використовуєте для цього різні інструменти та методи аналізу даних? Працювали понад 4 роки на посаді Data engineer або Data analyst? Умієте трансформувати бізнес-дані та продукти на їхній основі в аналітичні проєкти? Тоді Київстар запрошує вас застосувати свій потенціал на посаді Azure Data analyst. Детальніше про вакансію – за посиланням

 1. Data analyst

У вас є базові знання статистики, навички роботи з Jira, Excel, Confluence, а також досвід розробки аналітичних звітів та інтерактивної інформаційної панелі в Power BI? Київстар має для вас дуже цікаву вакансію. Скористайтеся нагодою навчитися ще краще формувати вимоги до продукту Big Data, аналізувати їх і розробляти проєктну документацію. Детальніше про вакансію – за посиланням.

 1. SysOps

Для вас Hortonworks, Cloudera, MapR або назва будь-якої іншої системи Hadoop – не просто набір символів? Скористайтеся шансом максимально прокачати свої вміння на посаді SysOps. Детальніше про вимоги та переваги роботи в Київстар – за посиланням.

Кандидатам, яким, за результатами конкурсу, віддадуть перевагу, Київстар пропонує:

 • унікальний досвід роботи в команді найбільшого мобільного оператора в Україні;
 • можливість створювати цифрові продукти, потрібні мільйонам клієнтів;
 • конкурентоспроможну заробітну плату;
 • щорічний бонус;
 • оплачувані лікарняні та відпустку;
 • фінансову допомогу в складних життєвих ситуаціях;
 • змогу працювати дистанційно на постійній основі;
 • гнучкий графік роботи;
 • медичне страхування та страхування життя;
 • широкі можливості для професійного розвитку та кар'єрного зростання;
 • сертифікацію Microsoft Azure.

Ми навели лише 7 з близько 90 вакансій Київстар, актуальних сьогодні в різних містах та сферах. Ознайомитися з усім переліком вакансій компанії й обрати оптимальну для себе ви можете за посиланням. Бажаємо вам успішної співбесіди й стрімкої кар'єри в Київстар!