Під час аналізу фахівці врахували фінансові показники компаній за 2011 – 2020 роки. Порівнювали показники рентабельності власного капіталу (ROE) та витрат на оплату праці з середніми значеннями для приватних підприємств.

До теми Як організувати промокампанію на раз-два-три: легко, швидко, влучно

Результати

Загалом у нашій країні налічують близько 3,5 тисячі різногалузевих державних підприємств. Встановили, що найменш рентабельні переважають у будівництві, видобутку корисних копалин, виробництві, розміщенні та харчуванні.

У будівництві – це 89,5% держкомпаній. У свою чергу, лише 10,5% є більш прибутковими. Зокрема, вони мають лише 0,6% прибутковості від середньостатистичного приватного підприємства. До прикладу, у галузі виробництва цей показник становить 15%.

Державні підприємства у сільському господарстві, наданні інших послуг та транспорті на 55,6 – 60,6% є менш рентабельні за приватні. До слова, прибутковість держпідприємства у цьому випадку становить лише 53 – 63% від прибутковості відповідного приватного.

Дослідження прибутковості державних та приватних підприємств / Інфографіка Центр економічної стратегії

Читайте також "Банкрутуємо та вимираємо": як український бізнес пережив перший тиждень локдауну

Крім того, найчастіше держпідприємства витрачають на оплату праці більше, ніж аналогічні приватні компанії. Однак це не завжди означає нижчу прибутковість. На остаточний показник впливає безліч чинників: форма власності, галузеві особливості та економічна кон'юнктура.