Ben & Jerry's не продовжить ліцензію на розповсюдження своєї продукції ізраїльскому ліцензіату, термін дії якої спливає наступного року. Це зупинить поставки морозива відомого бренду до окупованих Ізраїлем територій частково визнаної Палестини, зокрема Західного берегу річки Йордан та Східного Єрусалиму.

Цікаво Хакери DDoS-ять, бізнес відповідає: як протистояти кіберзагрозам

Позиція компанії

Ben & Jerry's, заснована у 1978 році друзями Беном Коеном та Джері Грінфілдом, вже має досвід публічних активістських виступів на соціальну тематику, зокрема на підтримку ЛГБТ+ спільноти та різноманітних екологічних ініціатив.

Засновники Ben & Jerry's відомі своєю соціальною активністю / Фото Getty Images

Зараз компанія заявила, що продажі їх продукції на окупованій палестинській території суперечать їх цінностям. У Ben & Jerry's не уточнили, чому таке рішення вони оголосили лише зараз – активісти спонукали компанію покинути ізраїльський ринок протягом багатьох років.

На рішення компанії відреагував прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет, назвавши відмову продовжити ліцензію місцевому виробнику "морально неправильним" вчинком.

Бойкот Ізраїлю – демократії, оточеної вогнями терору – відображає повну втрату справжніх орієнтирів. Бойкот не працює і ніколи не працюватиме, ми будемо боротись зі всіх сил,
– заявив чиновник.

Конфлікт Ізраїлю та Палестини: коротко

  • Конфлікт триває уже багато десятиліть, ще з 1967 року. Загострення відбулось, коли палестинців почали виселяти з їх домівок у Східному Єрусалимі.
  • Палестину як незалежну державу визнали 138 зі 193 країн-членів ООН. Україна зробила це ще у складі Радянського Союзу у 1988 році.
  • Понад 440 тисяч ізраїльських поселенців проживають серед близько 3 мільйонів палестинців на Західному березі річки Йордан.
  • 10 травня 2021 року ісламістське угрупування ХАМАС відправило ракети на територію Ізраїлю. Водночас держава атакувала об'єкти Сектора Гази.