Компанія Colonial Pipeline працює над відновленням операцій і найняла сторонню фірму з кібербезпеки для проведення розслідування.

Цікаво Кібербезпека: так само важливо, як замок на дверях

Що відомо про Colonial Pipeline

Компанія є найбільшою в США трубопровідною системою нафтопереробних продуктів і може транспортувати понад 3 мільйони барелів бензину, дизельного та реактивного палива між узбережжям Мексиканської затоки та районом Нью-Йорка. Трубопровід Colonial є ключовою артерією для східної половини США. Це основне джерело бензину, дизельного і реактивного палива для Східного узбережжя, його пропускна здатність становить близько 2,5 мільйонів барелів на день з Техасу до Північної Кароліни та ще 900 000 барелів на день до Нью-Йорка.

Схема трубопроводу Colonial Pipeline / Фото The Progressive Pulse

Правоохоронні та інші федеральні органи США були проінформовані про інцидент, йдеться в заяві компанії, яку було оприлюднено ввечері п'ятниці. У суботу компанія не відповідала на телефонні дзвінки та електронні листи ЗМІ із проханням отримати додаткові коментарі, і не надала ніяких даних про те, коли трубопровід може відновити роботу.

За словами Аллана Ліска, старшого аналітика з питань загроз компанії Recorded Future, яка займається кібербезпекою, атака була здійснена за допомогою програми-вимагача під назвою DarkSide.

Загрози хакерських атак зростають

Загрози хакерських атак на найважливіші об'єкти інфраструктури зростають, що спонукало Білий дім розробити план щодо підвищення безпеки комунальних підприємств та їх постачальників. Трубопроводи викликають особливе занепокоєння, оскільки вони відіграють центральну роль у багатьох сферах економіки США.

Трубопровід Colonial Pipeline / Фото Oilprice

Ця атака трапилась в той момент, коли енергетична промисловість США готується до літніх подорожей і підвищення попиту на паливо, у зв'язку з ослабленням економічних обмежень, пов'язаних з пандемією. Цей інцидент – неприємне нагадування про те, як у 2018 році кібератака вивела з ладу системи зв'язку декількох американських операторів газопроводів.