При проведенні державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомості суб’єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь-якого майна, за виключенням майна, що не може перебувати у власності фізичної особи.

Читайте також Як не витрачати зайвого на старті нового бізнесу

Як пояснили у Мін'юсті, при цьому правовий статус фізичної особи-підприємця не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

Згідно із Цивільним кодексом України, учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

Усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов'язки. Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Вона реалізує це право за умови державної реєстрації підприємницької діяльності в порядку, встановленому законом.

Якщо особа розпочала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, уклавши відповідні договори, вона не має права оспорювати ці договори на тій підставі, що вона не є підприємцем.

Зверніть увагу Як відкрити бізнес у селі: 10 небанальних ідей

Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

Також Господарським кодексом України передбачено, що громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 Кодексу.

Таким чином, реєстрація (як підприємцем) є правом громадянина – фізичної особи.

Ринок землі: що відомо

Відкриття ринку землі відбувається за законом №552-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який набув чинності 1 липня 2021-го.
Як відкривається ринок землі в Україні / Інфографіка 24 канал

Хто взагалі не зможе придбати сільськогосподарські гектари у власність:

  • юридичні особи, у яких неможливо встановити кінцевого бенефіціарного власника, або зареєстровані в офшорних зонах із затвердженого урядом переліку,
  • особи, до яких безпосередньо чи до пов'язаних з ними осіб застосовано спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону "Про санкції" у вигляді заборони на укладення правочинів щодо набуття у власність земельних ділянок, або є громадянами держави-агресора,
  • особи, щодо яких визнано належність (навіть в минулому) до терористичних організацій.