Донедавна SIM-картка являла собою фізичний модуль, який вставляли до слота в телефоні. Тобто, якщо треба було змінити інформацію про абонента, що користується телефоном, ви просто виймали картку та вставляли іншу. На ній зазвичай зберігалась також інформація, що робила цей телефон "вашим": контакти, виклики тощо. До речі, перша "сімка" з'явилась 1991 року й була розміром з нинішню банківську картку. Лише через п'ять років з'явилась утричі менша – mini-SIM. Із часом габарити SIM-карток зменшувались, а функціонал зростав.

До теми: Автоматизувати не можна залишити, або Як управляти машинами на відстані

Технології постійно пропонують нам щось новеньке й цікаве – відповідно до потреб споживачів.

  • Електронну пошту (не кажучи вже про паперові листи!) поступово витісняють месенджери.
  • На ділові зустрічі вже немає потреби їздити – усі питання з контрагентами можна з'ясовувати під час відеоконференцій у Teams.
  • Документообіг все більше стає електронним.

Усі комунікації – на відстані кліку.

Еволюціонували й SIM-картки. Поступово зменшився їхній розмір: Micro → Mini → Nano. З'явилась змога використовувати в телефоні відразу дві картки. І от настав час SIM-картці перетворитися з окремого фізичного елемента на універсальний інтегральний, тобто вбудований до електронного пристрою.

Для світу бізнесу, який миттєво освоює новинки технологічного прогресу, вигода від eSIM – очевидна.

Як працює eSIM

Першу літеру в абревіатурі "eSIM" іноді помилково розшифровують як "електронна". Тим часом під "e" ховається слово embedded, що означає "вбудована". Отже, eSIM-картка – це не віртуальний девайс, а інтегрований до материнської плати смартфона, планшета, смартгодинника чи іншого пристрою чип розміром 5 × 5 міліметрів, який зберігає дані та виконує функції SIM-картки.

Еволюція SIM-карток / Фото Techygizmo

Сьогодні оператор мобільного зв'язку передає клієнтові не фізичну SIM-картку, а набір зашифрованих цифрових даних, які смартфон записує на eSIM. Найчастіше інформація зашифровується у вигляді QR-коду з посиланням на завантаження абонентського профілю. На eSIM можна встановити один чи кілька профілів від одного або різних операторів, а також паралельно користуватися звичайною SIM-карткою. Проте варто пам'ятати, що активним при цьому може бути лише один оператор (номер), а інші – поза зоною. Який саме буде активним – вирішує користувач.

Яка вигода від eSIM

Нова технологія впевнено завойовує ринок. Адже навіть для консервативних користувачів, які зазвичай довго зважують усі "за" і "проти" кожної інновації, переваги eSIM – незаперечні.

1. Більше надійності та комфорту

Завдяки eSIM ви отримуєте низку серйозних переваг:

  • Вбудовану картку неможливо загубити чи пошкодити.
  • Вбудована картка більш захищена від хакерських атак.
  • Можна "переключатися" на більш вигідного оператора в разі регулярних подорожей за кордон.
  • Дані eSIM зберігаються у "хмарі" й завантажуються на кожен новий пристрій.
  • Одночасно з eSIM можна використовувати й звичайну SIM-картку.

Окрім суттєвих функціональних переваг, чип має ще один надважливий плюс – екологічність. Із поширенням eSIM скоротиться потреба в утилізації пластику, з якого виготовляють фізичні SIM-картки.


eSIM в одну мить / Фото Київстар

2. eSIM для бізнесу

Київстар запустив послугу eSIM для контрактних абонентів та бізнес-клієнтів. Щоб почати користуватись, вам нічого не доведеться змінювати у своєму абонентському житті.

Контрактні абоненти можуть перейти на eSIM, скориставшись вебверсією Мій Київстар. Там вони можуть також віддалено перевести eSIM на інший пристрій. Якщо ж до послуги потрібно підключити новий номер, то для цього потрібно звернутись з паспортом до найближчого магазину "Київстар".

Клієнтам Київстар, які давно оцінили переваги бізнес-тарифів, послугу eSIM підключать у найближчому фірмовому магазині оператора або ж після звернення до персонального менеджера. При собі потрібно мати SIM-карту, якою користуєтесь зараз.

Цікаво Як не витрачати зайвого на старті нового бізнесу.

3. Послуга абсолютно безплатна

Перехід на eSIM не коштуватиме вам жодної гривні. Для наявних та нових клієнтів Київстар підключення послуги – безплатне. Єдине, що вам знадобиться, – це смартфон з можливістю підключення цього сервісу.

Перевірити, чи підтримує ваш ґаджет технологію eSIM, ви можете за посиланням – перелік пристроїв у розділі найчастіших запитань.

За eSIM – майбутнє

Технологію багаторазових SIM-карток сьогодні найактивніше просувають компанії Apple та Samsung. Ці технологічні гіганти вбудовують чипи не лише до смартфонів, а й до смартгодинників та планшетів. Долучились до нового тренду також Google, Huawei та Motorola.

Із часом виробники мобільних пристроїв можуть узагалі відмовитись від слотів для SIM-карток. Адже завдяки eSIM абонентські дані будуть у більшій безпеці, ґаджети стануть ще компактнішими, а довкілля менше засмічуватиметься пластиковими відходами.

Більше інформації про послугу eSIM та смартфони, що підходять для її підключення, ви можете отримати за посиланням або ж зателефонувавши до контактного центру Київстар за номером 0800 300 466.