Декілька штатів США подали антимонопольні звинувачення проти Google. Претензії стосуються політики компанії, яка регулює роботу платформи Google Play.

До теми Амбітні плани Apple: чи зможе виробник iPhone потіснити Google у новій сфері

Зокрема, сторонні розробники додатків для Android незадоволені тим, що Google зобов'язує використовувати власні платіжні інструменти при продажу підписок і контенту і стягує комісію до 30% з продажів.

Мільярди прибутку та висока рентабельність Google Play

Згідно з документами, розсекреченими в рамках антимонопольного розгляду, тільки у 2019 році магазин додатків Google Play отримав виторг у розмірі 11,2 мільярда доларів.

При цьому валовий прибуток склав 8,5 мільярда доларів, а операційний прибуток – приблизно 7 мільярдів доларів. Рентабельність операційного прибутку платформи Google Play за підсумками 2019 року перевищила 62%.

Зазначені фінансові показники стосуються не лише продажу власне мобільних додатків, а й також реклами, яку компанія інтегрує у платформу Google Play. За оцінками аналітиків, цього року Google може отримати понад 200 мільярдів доларів доходу від реклами.

Це цікаво 10 років Apple без Стіва Джобса: історія успіху Тіма Кука

Судові позови, штрафи та скандали Google

  • в ході розгляду судової справи Epic Games проти Google стало відомо, що остання виплачувала компаніям-виробникам смартфонів значні суми коштів, аби вони не встановлювали на свої вироби магазини додатків від сторонніх розробників, надаючи перевагу Google Play.
  • антимонопольний регулятор Франції наклав на Google штрафні санкції за порушення авторських прав. Загальний розмір штрафу, який Google має сплатити до 13 вересня 2021 року, становить майже 600 мільйонів доларів. У випадку несплати, буде застосована додаткова штрафна пеня у розмірі близько 1 мільйона доларів за кожен день протермінування.
  • у квітні 2021 року розробники програмного забезпечення поскаржились Конгресу США на дії технологічних компанії Apple і Google. Зі слів розробників додатків вони стали обєктом залякування цих компаній при спробі критики останніх у зловживанні монопольним становищем.
  • Google також звинувачували у незаконному відстеженні користувачів Android-смартфонів, за допомогою рекламних інструментів.
  • були у Google також й суперечки з українськими регуляторами ринку. У квітні 2021 року Google за неподання у встановлений строк інформації на вимогу Антимонопольного комітету України, було оштрафовано на 1 мільйон гривень.