В цілому у першому півріччі 2021 року чистий прибуток LVMH зріс до 5,3 мільярда євро – майже удесятеро перевершивши показники першого півріччя 2020 року.

До теми Не обов'язково літати у космос: як Бернар Арно створив імперію та став найбагатшим у світі

Такі фінансові показники перевершують 62% навіть прибутки LVMH у першій половині 2019-го року, коли ще у світ бізнесу не торкнулись руйнівні наслідки пандемії COVID-19.

Дохід компанії досяг 28,7 мільярда євро, що на 56% більше показників за аналогічний період 2020 року і на 16% вище даних за перше півріччя 2019 року. Найзначніше зростання спостерігалося в Азії та США.

Бернар Арно із родиною / Фото Getty Images

Що сприяло таким рекордним прибуткам LVMH

Модні товари та вироби зі шкіри

Високим показникам у 2021 році посприяв попит на модні товари й вироби зі шкіри, зокрема Louis Vuitton, Christian Dior, Fendi, Loewe і Celine. Дохід цього підрозділу компанії виріс на 74% в порівнянні з минулим роком і досяг рекордного значення в 13,87 мільярда євро.

Продажі виявилися навіть значно кращими, ніж у доковідному 2019 році – зростання на 38%.

Вино та напої

Ще 2,7 мільярда євро доходу LVMH отримала від продажів вина й напоїв, які виросли на 36% у порівнянні з першим півріччям 2020 року.

Годинники та ювелірні вироби

Також понад 4 мільярди євро згенерували продажі годинників і ювелірних виробів. Це більше ніж потрійне зростання у порівнянні з першим півріччям 2020 року і на 5% перевищує показники за той же період 2019-го.

Це цікаво Ілон Маск розкритикував Apple: у чому керівник Tesla звинуватив конкурентів

Правильні інвестиції

LVMH пожинала плоди того, що продовжувала інвестувати у свій бізнес упродовж пандемії, наперекір розпалу глобальної кризи. Зокрема, в листопаді 2020 року було придбано американську ювелірну компанію Tiffany&Co. за 15,8 мільярда доларів.

Бернар Арно знову найбагатший у світі

LVMH контролює французький мільярдер Бернард Арно. За даними рейтингу мільярдерів Forbes, його статки перевищують 192,4 мільярда доларів. Що в черговий раз дозволило йому очолити список найбагатших людей планети, обійшовши засновника Amazon Джеффа Безоса.

Бернар Арно вчергове очолив рейтинг Forbes / Фото Forbes

Третю сходинку рейтингу, суттєво відстаючи від Безоса та Арно, займає засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск.