Аналітична компанія AlixPartners заявляє, що світова автомобільна промисловість до кінця року не зможе виготовити загалом 7,7 мільйона одиниць прогнозованої продукції, хоча у травні невтішний показник становив 3,9 мільйона одиниць. Це на 91% більше, ніж згідно з попереднім прогнозом.

До теми Tesla зможе випустити 1,3 мільйона автомобілів у 2022 році: прогнози експерта

Причина збитків

Глобальний дефіцит мікрочипів, який виник ще на початку 2021 року, зокрема через пандемію COVID-19, завдав нищівного удару по обсягах виробництва нових автомобілів.

Нью-Йоркська компанія AlixPartners вперше опублікувала поточний прогноз збитків ще наприкінці січня, коли проблема з браком деталей лише почала назрівати. Тоді аналітики прогнозовано оцінили втрати автовиробників у 60,6 мільярда доларів.

Звісно, усі сподівались, що дефіцит мікрочипів невдовзі закінчиться. Однак такі події, як локдауни у Малайзії й інші проблеми пандемії по всьому світу, ще більше загострили проблему.

Марк Вейкфілд

Аналітик компанії AlixPartners

Зараз компанія прогнозує збитки автоіндустрії у розмірі 210 мільярдів доларів за результатами поточного року, однак ця цифра, за словами експертів, може вкотре суттєво збільшитись до кінця 2021.

Проблема з дефіцитом мікрочипів: коротко

  • General Motors заявила про скорочення виробництва авто, а згодом закрила декілька своїх заводів у США, Мексиці та Канаді;
  • Toyota скоротила передбачені обсяги виробництва на 40% у вересні;
  • Volkswagen також повідомила про необхідність зменшити кількість випущених автомобілів;
  • Renault прогнозує, що цьогоріч на ринку не з'явиться щонайменше 100 тисяч прогнозованих одиниць їхньої нової продукції;
  • Запуск електровантажівки Tesla Semi вкотре відклали – транспортні засоби не потраплять на ринок у 2021 році через глобальні проблеми автомобільної промисловості.