Наразі податок на дохід міжнародних компаній в Ірландії становить 12,5%, що є найнижчою ставкою у Європі. Раніше безліч корпорацій з-поміж інших країн відкривали свої офіси саме тут, щоб зменшити податкове навантаження.

Читайте також Як організувати промокампанію на раз-два-три: легко, швидко, влучно

Що відомо про мінімальну податкову ставку

Угода про мінімальну податкову ставку на дохід трансконтинентальних компаній у розмірі 15% ініційована Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Вона має на меті припинити ухилення корпорацій від сплати податків та зробити міжнародні податкові правила більш справедливими і прозорими.

За оцінками ОЕСР, 15% податкова ставка щорічно приноситиме близько 150 мільярдів доларів глобальних податкових надходжень та сприятиме стабілізації міжнародної податкової системи.

Ірландія підписала угоду

Напередодні чергової зустрічі ОЕСР, у якій беруть участь представники 140 країн, Ірландія підписала угоду про підвищення податку. План передбачає, що зростання ставки стосуватиметься транснаціональних компаній з річним доходом понад 750 мільйонів євро. Для підприємств з нижчим рівнем доходів податкова ставка не зміниться і залишиться у розмірі 12,5%.

Зверніть увагу Tesla перенесе штаб-квартиру з Каліфорнії у Техас, щоб зменшити витрати працівників

На що це вплине

За останні декілька десятиліть Ірландія служила податковим прихистком для багатьох міжнародних корпорацій завдяки низькій ставці. Зазвичай трансконтинентальні гіганти відкривали там дочірні компанії, яким ліцензували свою інтелектуальну власність.

Згідно з даними Американської торгово-промислової палати, в Ірландії працюють близько 800 американських компаній, на яких працевлаштовані понад 180 тисяч осіб:

  • Apple відкрила свій перший завод в Ірландії ще у 1980 році, і зараз там працюють близько 6 тисяч людей;
  • Google розширила своє європейське представництво завдяки потужностям в Ірландії у 2003 році.
  • Facebook відкрила свій офіс у Дубліні у 2008 році.

Цікаво Зона відродження, а не відчуження: бізнесу пропонують орендувати об'єкти нерухомості у Чорнобилі

Через підвищення податку присутність міжнародних гравців ринку в Ірландії може зменшитись. Втім, міністр фінансів країни Паскаль Донохо заявив, що угода "розв'яже податкові проблеми цифровізації", і переконаний, що це жодним чином не вплине на конкурентоспроможність Ірландії у майбутньому.

До слова, якщо угода ОЕСР продовжить поширюватись в європейських країнах, очікується, що її положення вступлять у дію вже у 2023 році.